gallery/guzellik

LAZER EPİLASYON

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için kullandığınız epilasyon aletlerinden, tıraş olmaktan, cımbızla uğraşmaktan veya ağda acısını çekmekten sıkıldıysanız, lazer epilasyon sizin için denemeniz gereken bir çözüm olabilir. Lazer epilasyon, ülkemizde oldukça sıklıkla başvurulan ve başarıyla gerçekleştirilen tedavi yöntemlerinden biridir.

Gerçek anlamda lazer epilasyonun çalışma yöntemi, istenmeyen tüylerin köklerinin lazer ışığı ile yakılması ve yok edilmesi prensibine dayanır. 1990 senesinde uygulanmaya başlamıştır ama son senelerde özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte hem fiyatları ucuzlamıştır, hem de daha acısız, ağrısız bir tedavi yöntemi haline gelmiştir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Hangi Ciltler İçin Uygundur?

Lazer epilasyon, cımbız, ağda, normal epilasyon gibi diğer yöntemlere göre daha çekici olsa da, herkes için uygun olmayabilir. Örneğin çok koyu cilt rengi olan kişiler için lazer doğru bir yöntem değildir. Bunun sebebi koyu ciltlerin, lazer enerjisini absorbe etmesi ve sonucunda ortaya çıkabilecek yan etkilerin artmasından kaynaklanmalıdır. Teknoloji gün geçtikçe gelişse de, koyu tenli kişiler, açık tenlilere göre daha fazla lazer epilasyon seansına katılmak zorunda kalmaktadırlar. Çok açık renkli tüylere sahip kişilerde de tüylerdeki melanin eksikliği sebebi ile lazer epilasyon tam etki vermeyebilir. Lazer epilasyon için en uygun kişiler, açık tenli ve koyu renk tüylü kişilerdir.

Lazer Epilasyon Tedavisini Uygulayacak Uzmanın Seçimi

Eğer lazer epilasyon tedavisi almaya karar verdiyseniz, uzman kliniğinizi seçerken uygulamanız gereken bazı maddeleri size hatırlatmak isteriz. Öncelikle size tedaviyi uygulayacak uzman ile görüşün ve konuşmanız sonrasında ona güvenip güvenmediğinizi kendinize sorun. Ona tecrübesine dair soracağınız ‘kaç senedir lazer epilasyon yapıyorsunuz?’, ‘tedavilerde başarı oranınız nedir?’, ‘referans verebilir misiniz?’, ‘tedavi sonrası nasıl bir hizmet veriyorsunuz’ gibi sorular ve alacağınız yanıtlar sizin ona güvenmenizi/güvenmemenizi sağlayacaktır.

İkinci önemli nokta kliniğin genel ortamı hakkında. İlk girişten itibaren ne kadar hijyenik ve organize bir ortamdasınız? Çalışanlar nazik ve profesyonel mi? Üçüncüsü, onların da sizin medikal geçmişiniz hakkında soru sormasını beklemelisiniz. Sizin cildinizle ilgili konularda bilgi sahibi olmalılar ki lazerin farklı bir yan etkiye yol açmayacağını garanti edebilmeliler. (Bu tarz sorular onların bu tedavideki tecrübesini/tecrübesizliğini size kanıtlayacaktır.)

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinen Yanlışlar

§  Sadece kadınlara uygulanır: Gerçekte hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir.

§  Çok ağrı yapar: Gerçekte, orta seviyede bir ağrı hissedersiniz. Gerektiği durumlarda lokal anestezi veya ağrı kesiciler kullanılır.(sizin acıya hassasiyetiniz ve yapılan bölgeye göre değişmekte)

§  Sadece yüzdeki tüylere uygulanır: Gerçekte, sadece yüzdeki değil, tüm vücutta gelişen istenmeyen tüylere uygulanabilir.

§  Çok pahalıdır: Seans başına fiyatlandırılır ve fiyatlandırma hakkında bu sayfamızdan bilgi alabilirsiniz. Gerçekte kalıcı olması ile de pahalı bir tedavi yöntemi değildir.

§  Tüyler 5 sene sonra tekrar çıkar: Gerçekte, seanslara düzenli katılınması durumunda tüyler tekrar çıkmaz.