gallery/dermopen_02

ULTRASONİK CİLT BAKIMI - ULTRASONİK DEKOLTE BAKIMI

Cilt yüzeyinde yaklaşık 25.000 Hz frekans seviyesinde bir dizi ses dalgaları yaratarak epidermisin tahriş edilmeden soyulmasını ve ölü hücrelerin, siyah noktaların, sebumun temizlenmesini sağlayan bir yöntemdir. Cilt tedavisinde soyma, derin temizleme ve cildin kendini yenilemesini sağlayan ultrasonik tedavi, yaşlanan hücrelerin dökülmesini ve kirlerin deri gözeneklerinden atılmasını sağlayarak derin bir cilt temizliği sağlar. Ultrasonik peeling etkin bir soyma işlemi oluşturur. Ultrason dalgası,  cilt gözeneklerinin derinliklerindeki kirlerin ve yağların atılmasını sağlar. Ölü hücrelerden aşırı sebumdan,  toksit maddelerden, bakterilerden, kozmetik kalıntılardan, arındırılmış cilt, uygulama sonrasında diğer bakımlar içi hazır hâle gelmiş olur. Probun cilde uygulanması esnasında mikro masaj etkisi de yaparak ciltteki kan dolaşımını artırır. Mikro masaj etkisiyle cilt dokusunu canlandırır, hücre metabolizmasını ve kan dolaşımını hızlandırır.

HANGİ AMAÇLA KULLANILIYOR?

 

Cildi soyma işleminin ultrasonik dalgalarla mikromasaj eşliğinde yapılmasıdır. Cilt bakımının hemen sonrasında yapılabilir. Cildi yenileyerek temiz, berrak, gözenekleri sıkı, pürüzsüz görüntü sağlar. Aynı zamanda cilt bakımı sonunda kullanılan serumların ciltaltı tabakaya ulaşmasını sağlar.

Cildinin üst tabakası kalın, ince kırışıklıkları olan, gözenekleri açık, yağlı ciltlerde uygundur. Her cilt bakımı sonrası uygulanabileceği gibi 10 gün de bir 6 seans olacak şekilde uygulanabilir.
Ultrasonic dalgalarla çalışan cihazın başlığı spatul şeklindedir. Spatul şeklindeki başlık ultrasonik dalgalarla titreşim yayar. Cildin üst tabakası soyulur. İzlerin, kırışıklığın derinliğine göre soyulma derinleştirilir. Ağrılı bir işlem değildir. Sonrasında özel bakım gerektirmez.

ETKİ NASIL OLUYOR?

 

Ses dalgalarının cilt üzerindeki  etkilerini özetleyecek olursak;

Ø       En üst boynuzsu tabakanın ciltten uzaklaştırılması

Ø       Bakterilerin öldürülmesi

Ø       Epidermal ve dermal katmanlarda kan dolaşımının artması

Ø       Hücre yenilenmesinin uyarılması

Ø       Derin nemlendirme

Ø      Lekelerin açılması